Hoşgeldiniz / Welcome

Dünyama attığınız bu adımın size yanlız olmadığınızı hissettirmesi ümidiyle...
With the hope that the step you have taken into my world will make you feel you are not alone...

1 Ocak 2013 Salı

01.01.2013

Başladık bakalım :)

Dün gece CANa yeni yılı anlatmaya çalıştım, epey zorlandım. Önce "yıl" neydi ki? Sonra ne olmuştu ona? Takvimdeki yapraklar mı bitmişti? Mevsimler mi gelip geçmişti? Adına 2012 dediğimiz günler mi tükenmişti? Neyse yeni bir yıl yeni bir deftere başlamak gibi dedim CANa, hani sayfaları dolunca biri bitiyor yenisine başlıyorduk ya onun gibi...
 
Bu yıl şansı çoook açık oğlumun! Bugüne kadar her yılbaşı en az bir milli piyango bileti çekti CAN. En hijyen delisi olduğum dönemde bile bu olaya göz yumdum :) Ve bugüne kadar hiçbir ikramiye çıkmadı CANın biletlerine. Ben bu durumu biletle CAN arasında bir bağ kurulamamasına bağlayıp bu sene bileti aldığımızda CANın montunun cebine koydum ve çekiliş bitene kadar çıkarmadım. Sonuçta bu yıl son iki rakamı tutturdu CANım, şeytanın bacağını kırdı yani. Şimdi bu çılgın tutarı harcasak mı yeni bilet mi alsak onu düşünüyoruz :)

Her yıl olduğu gibi sağlık, mutluluk, huzur diliyorum ve yeni yılın bol para, çok çok şans getirmesini tüm kalbimle istiyorum. 

2013 özelinde de birkaç dileğim var tabi ki:
 
1. CAN ile kaşılıklı bir hamburger yemek
2. CAN ile birlikte bir okul günü üzerine sohbet etmek
3. CANın ilköğretim sürecine sorunsuz adım atmasını sağlamak
4. CANla beraber yardımcı bir enstrümana ihtiyaç duymadan yüzmek
5. CANın bağımsız ata bindiğini görmek
6. CANın her geçen gün yeni başardıklarını izlemeye devam etmek

CANsal isteklerimin dışında mı, evet bir isteğim var! Ailemizin pozitif unsuru, babamız ve eşim için yeni işinde başarı diliyorum, herşey gönlünce olsun bir tanem :)


So we have started :)

Last night I have tried to explain new year to CAN, I have struggled quite lot. What was a "year" to start with? Then what happened to it? Was it the pages of the calender that finished? Was it the seasons that passed by? Was it the days that we called 2012 running out? Anyways, I said a new year is like a new notebook I told CAN, we start a new one when the old one's pages are full and it is finished...

This year my son is soooo very lucky! Every new year CAN has drown at least one lottery ticket. I have let this happen even during the period I was worried sick about hygiene :) And until today CAN's tickets did not receive any bonus what so ever. I have decided this was due to some kind of an unestablished bond between the ticket and CAN, thus I have put the ticket in CAN's jacket pocket and did not take it out until the lottery was over. As a result CAN's ticket has a match with the last two numbers, that should be a sign of luck. Now we are trying to decide if we should spend the unthinkable amount or buy a new ticket with the sum :)

As every year I wish health, happiness, peace and hope with my whole heart that the new year brings a lot of money, lots lots of luck.

I have a number of wishes specifically for 2013 as well:

1. To eat a hamburger with CAN accompanying me
2. To chat together with CAN about a school day
3. To enable CAN to step into primary school period without any problems
4. To swim with CAN freely without the need of any instruments
5. To watch CAN riding a horse on his own
6. To continue watching CAN accomplishing something new every other day

Other then my CANly wishes, yes I have one! I wish success in his new job to our positive family member, our dad and my husband, I hope all your hopes do come true my love :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz en kısa zamanda yayınlanacaktır.